I.Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi- ANKARA

 

Kongrenin Ardından

Birinci Ulusal Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi 22-24 Eylül 2005 tarihleri arasında A.Ü.Veteriner Fakültesi Prof.Dr.Satı Baran Konferans Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

Kongre'de öncelikle Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji alanında çalışan bilim adamları ve araştırıcıların bir araya gelmesi, tanışması ve bilgi alışverişinin gerçekleştirilmesi hedeflenmişti. Bu hedefi sağlayacak şekilde Kongre'ye geniş bir katılım olmuştur.

Kongre'nin açılışına A.Ü.Rektörü Prof.Dr.Nusret Aras, A.Ü.Veteriner Fakültesi Dekanı Pro.Dr.İbrahim Burgu ve çok sayıda meslek örgütü başkanı ve öğretim üyesi katılmıştır. Kongre düzenleme kurulu başkanı Prof.Dr.Sezai Kaya'nın açılış konuşmasını takiben, Prof.Dr.Nusret Aras ve Prof.Dr.İbrahim Burgu birer konuşma yapmışlardır. Ayrıca Kongre'ye Tarım ve Köşişleri Bakanı Dr.Mehdi Eker; Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki; Milletvekili Fahrettin Üstün ve 19 Mayıs Üniversitesi Dekanı Prof.Dr. Hakan Muğlalı kutlama telgrafı göndermişlerdir.   

Kongre'ye kayıt yaptıranlardan 98 kişi katılmıştır. Kongre'de; sözlü bildiri (31), poster bildirisi (46) ve konferans (3) şeklinde toplam 80 sunu yapılmıştır. 

Bir sonraki Kongre; Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Veteriner Fakültesi'nde gerçekleştirilecektir. Kongre tarihi iki yıl sonra 2007 Eylül ayı olacak şekilde kararlaştırılmıştır.

Kongre çalışmalarında emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir sonraki Kongre'de görüşmek dileğiyle ...